چگونه در فتوشاپ حجم عکس را کم کنیم؟

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
میرعظیمی
چهارشنبه، 24 فروردین
126
  چگونه در فتوشاپ حجم عکس را کم کنیم؟

  چگونه در فتوشاپ حجم عکس را کم کنیم؟



پس از باز کردن فایل ایلوستریتور مورد نظر، لایه‌های مختلف آن در ستون Layers در سمت راست نمایش داده می‌شوند. برای این که فایل نهایی شما در فتوشاپ بصورت لایه باز قابل مشاهده باشد، باید در ستون Layers هر <Path> را در یک لایه جداگانه قرار گرفته باشد. اگر Path‌های فایل شما به این صورت نیست، خودتان باید آن را انجام دهید. برای این کار با استفاده از گزینه New Layer لایه‌های جدید ایجاد کنید و با drag کردن Pathها، آن‌ها را در این لایه‌های مجزا جایگذاری کنید. برای درک بهتر نتیجه ای که قرار است به دست بیاوریم، به عکس زیر توجه نمایید.



خروجی گرفتن فایل از ایلاستریتور

پس از این‌ که هر <Path>‌را در یک لایه جداگانه قرار دادید، برای تبدیل فرمت فایل ایلوستریتور به psd به منوی File رفته و ماوس را روی گزینه Export نگه دارید، سپس در منوی جدیدی که باز می‌شود  Export as را انتخاب کنید.

در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود یک نام برای فایل خروجی خود وارد کرده و در قسمت save as type‌ نیز گزینه (Photoshop (*.psd را انتخاب کنید. پس از انجام این مراحل روی دکمه Export کلیک کنید.

اکنون با پنجره‌ای تحت عنوان Photoshop Export optinos روبرو می‌شوید. تنظیمات این پنجره را مانند تصویر زیر انجام دهید و پس از آن روی دکمه OK کلیک کنید.



اکنون کار تبدیل فایل ایلوستریتور به psd به اتمام رسیده و فایل نهایی به صورت لایه باز آماده است. همچون تمام فایل‌های لایه باز دیگر، می‌توانید از این فایل در پروژه‌های خود استفاده کرده و آن را در فتوشاپ ویرایش کنید. همانطور که پیشتر گفتیم، فرمت مبدا در این آموزش تفاوتی ایجاد نمی‌کند، یعنی با استفاده از این آموزش انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ می‌توانید هم فایل‌های ai و  هم فایل‌های  eps را به فایل لایه باز تبدیل کنید.

منبع



دیدگاه شما