ترند طراحی لوگو در سال 2022

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
میرعظیمی
سه شنبه، 24 اسفند 1400
91

معرفی ترند طراحی لوگو در سال 2022


در این بخش چندین ترند طراحی لوگو 2022 که توسط کارشناسان و طراحان مختلف پیش بینی شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم و ویژگی‌های هر روش را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. حدس شما چیست و به نظر شما چه روش‌هایی در سال جدید برای طراحی لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

لوگوهای باریک

لوگوهای بلند، باریک و عمودی به عنوان ترند طراحی لوگو در سال 2022 اعلام شده‌اند که احتمالا به یکی از سبک‌های طراحی سال جدید تبدیل خواهند شد. این روش برای تغییر سبک همیشگی لوگوهای افقی و استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتواند تغییری اساسی در شکل ظاهری لوگوها به وجود آورد. طراحی عمودی و بلند لوگو یکی از ترندهای جذاب طراحی لوگو 2022 در نظر گرفته می‌شود که استفاده از آن می‌تواند طرح نهایی شما را به طور کلی از لوگوهای دیگر متمایز سازد.

با این حال استفاده از این روش مزایا و معایب خواص خود را دارد؛ یعنی برخی مخاطبان ممکن است از این وجه تمایز استقبال کنند و برخی دیگر نیز ممکن است آن را دوست نداشته باشند. البته این موضوع برای تمامی روش‌های طراحی لوگو صدق می‌کند اما این روش به دلیل آنکه کمتر مورد استفاده قرار گرفته است، احتمالا چالش‌های خاص خود را نیز به همراه خواهد داشت. یکی دیگر از مزایای طراحی لوگوهای بلند و عمودی این است که برای استفاده در تبلیغات آنلاین نیازی به ایجاد تغییر ندارد و به راحتی می‌توانید از آن در شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده کنید.

استفاده از رنگ های شاد

از دیگر ترندهای خلاقانه طراحی لوگو در سال 2022 می‌توانیم به استفاده از رنگ‌های شاد در طراحی اشاره کنیم که با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید توجه مخاطب را به لوگوی خود جلب نمایید. لوگوهایی که با رنگ‌های زنده و شاد طراحی می‌شوند، بسیار بیشتر از لوگوهای خنثی مورد توجه قرار می‌گیرند و در ذهن بیننده ثبت می‌شوند؛ اما این ترند برای تمامی کسب و کارها مناسب نیست. با این وجود لوگوهای شاد، احساس خوبی را در بیننده به وجود می‌آورند و نقش مهمی را در ایجاد تصویر ذهنی مثبت در ذهن آنان ایفا می‌کنند.

لوگوهای سریف (Serif)

فونت سریف نیز به احتمال زیاد ترند طراحی لوگو در سال 2022 است که استفاده از هیچگاه قدیمی و منسوخ نمی‌شود. فونت سریف و البته سنس سریف (Sans Serif) از جمله فونت‌های همیشه ترند محسوب می‌شوند که در بسیاری از لوگوهای معروف و ماندگار مورد استفاده قرار گرفته‌اند. لوگوهای سریف در محیط وب کاملا خوانا و البته جذاب هستند و لوگوهای طراحی شده با این فونت، خروجی‌های جذاب و خیرده کننده‌ای داشته‌اند. لوگوهای سریف دارای زیبایی و ظرافت خاصی هستند که می‌توانند مینیمالیست و مدرن نیز باشند. از این رو بسیاری از طراحان از این فونت خوانا برای طراحی لوگوهای خود استفاده می‌کنند و بدین ترتیب درگیر آزمون خطا برای انتخاب فونت نخواهد شد و برای طراحی لوگو خیلی سریع به سراغ فونت سریف و سنس سریف می‌روند.


لوگوهای حروف کوچک


لوگوهایی که تماما با حروف کوچک طراحی می‌شوند نیز در فهرست ترند طراحی لوگو در سال 2022 قرار دارند که این روش در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار است. حروف کوچک در زبان انگلیسی دارای تناسب و هماهنگی بصری هستند و تنها با کمی خلاقیت می‌توانید آنها را به شکلی هنرمندانه در کنار یکدیگر قرار دهید تا در نهایت به صورت یک تصویر و یا مجموعه‌ای از اشکال تبدیل شوند. برخلاف لوگوهای طراحی شده با حروف بزرگ که نشان دهنده قدرت و اعتبار هستند، لوگوهای طراحی شده با حروف کوچک همچون لوگوی amazon و یا adidas بسیار دلنشین‌تر و دوستانه‌تر هستند و مخاطب خیلی سریع با آنها ارتباط برقرار می‌کند. جالب است بدانید که برخی شرکت‌های بزرگ همچون MasterCard حروف بزرگ لوگوی خود را به حروف کوچک تغییر دادند تا به واسطه آن صمیمی‌تر و گرم‌تر به نظر برسند.

لوگوهای کارتونی

لوگو کارتونی یکی دیگر از ترندهای جالب طراحی لوگو در سال 2022 است که با الهام از شخصیت‌های کارتونی و انیمیشنی مختلف ساخته می‌شود. تصاویر کارتونی همیشه برای مخاطبان جذاب هستند و دیدن کاراکترهای خاطره انگیز نوعی حس مثبت و نوستالژیک را در آنها به وجود می‌آورد. این ترند بر خلاف تصور می‌تواند برای طراحی لوگوی طیف گسترده‌ای از کسب و کارها مورد استفاده قرار گیرد. لوگوهای کارتونی می‌توانند در شکل‌ها و سایزهای مختلف و به روش‌های متنوعی همچون سه بعدی و یا ساده طراحی شوند که تمامی آنها در نهایت منجر به خلق لوگویی جذاب و ماندگار خواهند شد. بنابراین اگر می‌خواهید در سال 2022 توجه مخاطبان زیادی را به لوگوی خود جلب کنید، این ترند دقیقا همان چیزی است که شما را به هدفتان می‌رساند.

فضای منفی

فضای منفی (Negative Space) نیز قطعا ترند طراحی لوگو در سال 2022 خواهد بود که استفاده از آن به خلاقیت و مهارت خاصی نیاز دارد. همانطور که در مقالات پیشین نیز اشاره کردیم، در تکنیک فضای منفی از پس زمینه و یا نقش‌های یک تصویر برای ایجاد تصویری دیگر استفاده می‌شود که شیوه‌ای بسیار موثر و جذاب برای درگیر کردن مخاطب با لوگو است. فضای منفی برای طراحی لوگوی تمامی کسب و کارها گزینه بسیار مناسب و جذابی است که می‌تواند توجه مخاطبان هدف را به خود جلب کند و به نمادی ماندگار تبدیل شود.

لوگوهای ساده و مینیمالیست

طراحی ساده و مینیمالیست لوگو نه تنها ترند طراحی لوگو در سال 2022 بلکه به عنوان روشی همواره پرطرفدار و جذاب برای خلق نمادهای ماندگار شناخته می‌شود. رعایت اصل سادگی در طراحی لوگو یکی از فاکتورهایی است که طراحان حرفه‌ای به آن توجه دارند زیرا هرچه لوگو ساده‌تر و بی آلایش‌تر باشد، بسیار سریع‌تر شناخته می‌شود و در ذهن مصرف کنندگان به نمادی ماندگار تبدیل خواهد شد. بنابراین رعایت اصل سادگی در واقع تکنیکی است که در هر زمان به کمک شما می‌آید و با تکیه بر آن می‌توانید لوگوهای جذاب و خیره کننده‌ای طراحی کنید.

تایپوگرافی

تایپوگرافی نیز احتمالا از دیگر ترندهای طراحی لوگو 2022 است که همیشه طرفداران زیادی داشته اما پیش بینی می‌شود که در سال جدید، پرطرفدارتر نیز خواهد شد. تایپوگرافی شاید تکنیک ساده‌ای برای طراحی لوگو به نظر برسد اما طراح باید طوری آن را خلق کند تا علاوه بر انتقال پیام صحیح به مخاطبان هدف همچنین بتواند عواطف و احساسات آنها را نیز درگیر سازد. بنابراین اگر می‌خواهید در سال 2022 از تکنیک تایپوگرافی برای طراحی لوگو استفاده کنید باید به این نکته مهم توجه زیادی داشته باشید.

اشکال هندسی

استفاده از اشکال هندسی مختلف، تکنیک جدید و خاصی در طراحی لوگو نیست اما به احتمال زیاد ترند طراحی لوگو در سال 2022 خواهد بود زیرا این سبک لوگوها معمولا ساده هستند و اصل سادگی در آنها رعایت می‌شود. وجود اشکال هندسی در لوگو حس قدرت و خلاقیت را به مخاطبان منتقل می‌کند و در یاد آنان ثبت می‌شود.نکات مهم طراحی لوگو در سال 2022

اهمیتی ندارد که به عنوان طراح و یا صاحب یک کسب و کار کدام ترند طراحی لوگو در سال 2022 را برای طراحی لوگوی خود انتخاب می‌کنید، آنچه که اهمیت دارد این است که چگونه از این تکنیک‌ها در جهت خلق یک نماد ماندگار استفاده کنید. خلاقیت و نوآوری دو ویژگی مهم یک طراح هستند که با تکیه بر آنها می‌تواند لوگوهای خاص و جذابی را طراحی کند. یکی از نکات مهم طراحی لوگو در سال 2022 حفظ تعادل و هارمونی میان عناصر مختلف لوگو است تا در کنار یکدیگر بتوانند پیام مورد نظر شما را به مخاطب انتقال دهند و به لحاظ بصری نیز از جذابیت کافی برخوردار باشند. حفظ تعادل و هارمونی در طراحی لوگو به معنای عدم استفاده بیش از حد از اشکال، نماد و رنگ‌های زیاد در لوگو است زیرا در این صورت لوگو نهایی شما بسیار شلوغ و اصطلاحا درهم و برهم خواهد شد. رعایت این موضوع همان اصل سادگی است که به شما کمک می‌کند تا لوگویی به یادماندنی طراحی کنید. برای درک بهتر این نکته به لوگوهای ساده برندهای معروفی همچون اپل، نایکی، hp، توییتر، پینترست و یا مرسدس بنز توجه کنید. این لوگوها در حال حاضر به نمادی ماندگار از بزرگ‌ترین کمپانی‌ها و برندهای دنیا تبدیل شده‌اند و کمتر کسی وجود دارد که با دیدن این نمادها قادر به شناسایی آنها نباشد. مهمترین علت این ماندگاری، رعایت اصل سادگی در طراحی آنها است؛ بنابراین سعی کنید لوگوهای خود را با در نظر داشتن ترندهای روز دنیا و البته اصل سادگی و مینیمالیستی طراحی کنید.

جمع بندی

با شروع سال 2022 ترندهای طراحی لوگو نیز توسط برخی از طراحان دنیا پیش بینی شده است که در این مطلب چند ترند طراحی لوگو در سال 2022 را به شما معرفی کردیم. همانطور که خواندید، تکنیک‌هایی پرطرفداری همچون فضای منفی، تایپوگرافی و لوگوهای مینیمالیست از جمله ترندهای طراحی لوگو 2022 پیش بینی شدند. این روش‌ها در سال‌های گذشته نیز به عنوان متدهای اصلی و پایه طراحی لوگو مورد استفاده قرار می‌گرفتند اما در سال 2022 احتمالا طرفداران بیشتری داشته باشند و به صورت گسترده‌تر مورد استفاده قرار گیرند.

منابع:

www.bluearcher.com/blog-item-top-logo-design-trends-for-2022


دیدگاه شما