آموزش کار با فایل EPS در ویندوز

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
میرعظیمی
دوشنبه، 15 فروردین
72
آموزش کار با فایل EPS در ویندوز

آموزش کار با فاسل های EPS در ویندوزفایل های گرافیکی با فرمت های مختلفی وجود دارند. ممکن است در اینترنت با فایل های گرافیکی EPS برخورد کره باشید و ندانید با چه نرم افزاری میتوانید آنها را مشاهده کنید.

 

با استفاده از نرم افزار فتوشاپ میتوانید این فرمت ها را باز کرده مشاهده و یا ویرایش کنید. ممکن است دسترسی به نرم افزار فتوشاپ نداشته باشید و امکان نصب را نیز نداشته باشید.

 

در ادامه روش نمایش فایل های EPS را در ویندوز آموزش خواهیم داد.

 

ساده‌ ترین راه برای مشاهده‌ فایل‌های EPS استفاده از نرم‌افزار  EPS Viewer است. این نرم‌ افزار یک برنامه‌ تک کاربردی برای مشاهده‌ فایل‌های EPS میباشد.

پس از نصب برنامه باید فایل EPS خود را باز کنید. EPS Viewer هیچ بخشی برای تنظیمات ندارد، بنابراین اگر فایل‌ها به طور پیشفرض با این نرم‌ افزار باز نمیشوند، باید بر روی آنها کلیک راست کرده و به منوی Open With > Choose Another App بروید.

از بخش Other Options نرم‌افزار EPS Viewer را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه‌ Always use this app to open .eps files را بزنید.

با توجه به این که EPS Viewer فقط برای مشاهده‌ فایل‌ های EPS طراحی شده، امکانات بسیار کمی در آن وجود دارد. به جز امکان باز و ذخیره کردن فایل‌ها، میتوانید اندازه‌ تصاویر را تغییر داده، در آنها زوم کنید، یا آنها را به سمت چپ یا راست بچرخانید.

هنگامی که میخواهید یک فایل را ذخیره کنید، بهتر است آن را به یک قالب متداول تر مثل JEPG، Bitmap، PNG، GIF یا TIFF تبدیل نمایید.

اگر به دنبال نرم‌ افزار ساده‌ای برای مشاهده‌ی فایل‌های EPS هستید EPS Viewer کار شما را راه میندازد.


منبعدیدگاه شما