آموزش کار با CDR

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
میرعظیمی
سه شنبه، 16 فروردین
120
آموزش کار با CDR

آموزش کار با CDR

نحوه باز کردن، ویرایش و تبدیل فایلهای CDR

یک فایل با فرمت فابل CDR به احتمال زیاد یک فایل تصویر CorelDRAW است که یک تصویر بردار ایجاد شده توسط CorelDRAW برای نگهداری متن، تصاویر، جلوه ها، شکل ها و غیره است که معمولا برای ایجاد حروف، پاکت ها، صفحات وب، آگهی ها و اسناد دیگر.

سایر فایل های CDR ممکن است فایل های مستهجن DVD / CD Master باشند که پوشه ها و فایل ها را در یک بایگانی ذخیره می کنند تا داده ها را به یک دیسک بسپارند، بسیار شبیه فرمت ایزو ممکن است شما در ویندوز آشنا باشید.

فرمت داده های صوتی CD صوتی از فرمت فایل CDR نیز استفاده می کند. این ها فایل های موسیقی پراکنده / کپی شده از یک سی دی است.

با این حال، استفاده دیگر برای فایلهای CDR به عنوان فایلهای اطلاعات بازیابی داده خرابی است. این ها از سنسورهای نصب شده در وسایل نقلیه ای که با استفاده از دستگاه بازیابی اطلاعات خرابی (CDR) استفاده می کنند تولید می شوند.

نحوه باز کردن یک فایل CDR

از آنجا که فرمت های فایل های متعددی وجود دارد که از فرمت فایل CDCD استفاده می کنند، ابتدا باید فرمت فایل خود را قبل از اینکه بتوانید بدانید کدام برنامه می تواند آن را باز کند، درک کنید.

فایل های CDR تصویر CorelDRAW را باز کنید:

CDR فرمت فایل اصلی مورد استفاده با نرم افزار CorelDRAW است. آنها می توانند به عنوان قالب ها ذخیره شوند، اگر همان طرح اسناد مجددا مورد استفاده قرار گیرد، جایی که فرمت CDT از آن می آید. آنها همچنین می توانند فشرده شده و به عنوان فایل های CDX ذخیره شوند.

در اینجا برخی از بازکنان CDR غیر آزاد هستند:

  • CorelDRAW Graphics Suite
  • CorelDRAW PaintShop
  • CorelDRAW WordPerfect
  • ادوبی ایلوستریتور
  • ACD Systems Canvas

برخی از برنامه های آزاد که این فایل های تصویری CDR را باز می کنند عبارتند از Inkscape و CDR Viewer.

Macintosh DVD / CD Master CDR فایل ها را باز کنید:

فایل های CDR در این فرمت با ابزار ساخته شده در Disk Utility در macOS ساخته می شوند.

  • ابزار Disk Utility اپل یا ابزار DiskImageMounter در Mac بهترین گزینه شما هستند.
  • گزینه دیگری HFSExplorer است، که فایل های CDR را در ویندوز، مک و لینوکس باز می کند. این برنامه همچنین از فرمت های فایل های مشابه مانند DMG ، ISO، IMG، SPARSEIMAGE و SPARSEBUNDLE پشتیبانی می کند.

فایل های صوتی دیسک های ذخیره شده صوتی:

این فایل های CDR مشابه فایل های WAV و AIF هستند. برخی از برنامه ها فایل های موسیقی را به این فرمت ذخیره می کنند.

  • شما می توانید فایل های CDR را با iTunes بازی کنید یا آنها را برای سوزاندن با ImgBurn باز کنید
  • کاربران macOS می توانند از iTunes برای باز کردن فایل های CDR نیز استفاده کنند یا Roxio Toast آنها را به یک دیسک بسپارند

فایل های داده بازیابی داده خرابی را باز کنید:

این فایل ها با نرم افزار سیستم بازیابی اطلاعات خرابکار بوش استفاده می شود.

با توجه به تمام استفاده های مختلف برای فایل های CDR، احتمال دارد شما در برنامه دیگری باز کنید که نمی خواهید از فایل CDR با استفاده از آن استفاده کنید. اگر شما در ویندوز هستید، برای تغییر برنامه ای که فایل CDR را باز می کند، نحوه تغییر برنامه پیش فرض برای یک فایل Extension خاص را ببینید.

نکته: اگر نمیتوانید فایل خود را با برنامه های ذکر شده در اینجا باز کنید، بررسی کنید که به طور صحیح در حال خواندن فرمت فایل هستید. شما در واقع می توانید با یک فایل CBR یا CDA (CD Audio Shortcut) برخورد کنید.

نحوه تبدیل یک فایل CDR

فایل های تصویر CorelDRAW در فرمت CDR می تواند به AI،PDF ، JPG ، EPS ، TIFF و دیگر فرمت های مشابه با Zamzar، یک مبدل فایل آنلاین رایگان تبدیل شود. فقط فایل خود را به آن وبسایت آپلود کنید و سپس یکی از فرمت های پشتیبانی شده را برای ذخیره فایل CDR انتخاب کنید.

اگر چه قالب بندی ممکن است به خوبی مطابقت نداشته باشد، شما می توانید از فایل CDR در فتوشاپ با تبدیل آن به PSD با Convertio استفاده کنید. این وب سایت به شما اجازه می دهد فایل CDR را به تعدادی از فرمت های دیگر نیز ذخیره کنید.
دیدگاه شما