انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
میرعظیمی
چهارشنبه، 24 فروردین
112
انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ

انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپیکی از کارهایی که طراحان گرافیک معمولا با آن سر و کار پیدا می‌کنند، انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ یا تبدیل فرمت eps و ai به psd است. با تبدیل فایل وکتور به لایه باز می‌توان فایل‌های ایجاد شده در ایلوستریتور را به فتوشاپ منتقل و از آن‌ها در پروژه‌های پیچیده‌تر استفاده کرد. با این حال بسیاری از افراد در انجام این کار مشکل دارند و نحوه تبدیل eps‌ به psd را نمی‌دانند. اگر شما هم در انتقال فایل ایلوستریتور به فتوشاپ دچار مشکل هستید و قصد دارید import فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ را یاد بگیرید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت‌های ایلوستریتور و فتوشاپ و نیاز به تبدیل فرمت

نرم‌افزارهای ایلوستریتور و فتوشاپ هردو از محصولات کمپانی بزرگ ادوبی هستند. شرکت ادوبی سال‌هاست در زمینه تولید نرم‌افزارهای تخصصی فعالیت دارد و محصولات آن توسط بزرگ‌ترین کمپانی‌های صنعت صدا و تصویر استفاده می‌شوند.

در نگاه اول شاید ایلوستریتور و فتوشاپ مشابه هم به نظر برسند، اما کاربرد و شیوه پردازش تصاویر در آن‌ها تفاوت‌های زیادی با هم دارد. مهمترین تفاوت این دو نرم‌افزار در تکنیک تصویرسازی آن‌هاست. فتوشاپ یک نرم‌افزار گرافیکی پیکسلی است. به این معنی که تصاویر در فتوشاپ از پیکسل‌ها تشکیل شده‌اند. این ویژگی با وجود پتانسیل‌هایی که در اختیار کاربر می‌گذارد، محدودیت‌هایی نیز برای او ایجاد می‌کند. مثلاً با زوم کردن روی تصاویر ساخته شده در فتوشاپ، کیفیت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. در مقابل، ایلوستریتور تصاویر را به صورت بُرداری ایجاد و ویرایش می‌کند. این تکنیک به کاربر امکان می‌دهد که بتواند بدون افت کیفیت تصاویر، اندازه آن‌ها را به میزان دلخواه تغییر دهد.

این تفاوت مهم و دیگر ویژگی‌های این دو نرم‌افزار باعث می‌شود ایلوستریتور و فتوشاپ به موازات هم استفاده شوند. برای همین انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ امری رایج است. در ادامه به آموزش تصویری انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ به صورت گام به گام می‌پردازیم.

آموزش گام به گام انتقال فایل از ایلوستریتور به فتوشاپ

کار تبدیل فرمت ایلوستریتور به فتوشاپ، در داخل نرم‌افزار ایلوستریتور انجام می‌شود. لذا چنانچه ایلوستریتور را از قبل نصب نکرده‌اید، نسبت به آن اقدام کنید. ادوبی ایلوستریتور را می‌توانید از سایت‌های مرجع دانلود دریافت و نصب نمایید. پس از اجرای ایلوستریتور از طریق منوی فایل و گزینه open، فایل مورد نظر خود را پیدا کرده و باز کنید. این کار را می‌توانید با باز کردن مستقیم فایل در محیط ویندوز نیز انجام دهید و یا آن را به داخل محیط نرم‌افزار ایلوستریتور drag کنید. فرقی نمی‌کند فایل مورد نظر شما ai یا eps باشد، زیرا نحوه تبدیل eps به psd و تبدیل ai به psd مشابه هم است.

منبعدیدگاه شما